Od oświecenia do I wojny światowej historia

Co wydarzyło się od czasów oświecenia do zakończenia I wojny światowej?

Odpowiedź na powyższe pytanie znajdziesz w podręczniku “Historia 3“, który jest kontynuacją “Śladami przeszłości 2”. Publikacja zachwyca swoją bogatą treścią nie jednego miłośnika historii. Dowiesz się z niej wielu ciekawostek, dotyczących samego Napoleona, rozbiorów Polski, a także tego jak wyglądały Ziemie Polskie po Wiośnie Ludów.

Do kogo skierowana jest książka?

Książka skierowana jest do uczniów uczących się w trzeciej klasie gimnazjum. Dzięki dużej ilości zdjęć czy ilustracji gimnazjaliści z łatwością będą przyswajali wiedzę. Podręcznik jest napisany właśnie z myślą o uczniach przygotowujących się do egzaminu gimnazjalnego, dlatego idealnie sprawdzi się przy nauce do tego najważniejszego testu.

Jakie tematy zawiera podręcznik?

Podręcznik “Historia 3” obejmuje tematy od początku oświecenia. Autorzy ukazują epokę od strony Europy oraz Rzeczypospolitej, dzięki temu łatwiej zrozumieć materiał oraz przyswoić wiedzę. W książce nie zabraknie informacji o tym jak  powstały Stany Zjednoczone, rewolucji francuskiej czy upadku Rzeczypospolitej. Gimnazjaliści przeczytają również o Księstwie Warszawskim, Kongersie Wiedeńskim oraz o tym jak wyglądała Europa w połowie XIX wieku. W podręczniku zawarte są także informacje o powstaniu listopadowym oraz o nastawieniach Polaków po tej przegranej walce. Uczniowie przeczytają również o Zjednoczeniu Włoch oraz Zjednoczeniu Niemiec, o ekspansji kolonialnej, a także o wynalazcach, którym dzisiaj wiele zawdzięczamy. Następnie gimnazjaliści poznają historie demokracji oraz kultury przełomu XIX i XX wieku. W przedostatnim rozdziale zawarte są informacje na temat powstania styczniowego oraz nastawienia jakie towarzyszyło Polakom po jego zakończeniu. Ponadto są w nim opisane partie polityczne, które działały w tamtym czasie na Ziemiach Polskich. Podręcznik kończy się rozdziałem o I wojnie światowej. W książce w przystępny sposób opisane są przyczyny powstania wojny, sam przebieg, jak i jej zakończenie. Nie zabraknie w niej również informacji o rewolucji w Rosji oraz o tym jak Polacy walczyli o niepodległość.

Dlaczego najlepszym wyborem jest ten podręcznik?

Historia 3″ jest idealnie przystosowany dla uczniów. Zawiera najważniejsze informację, bez zbędnych opisów, dzięki czemu nastolatek będzie chłonął wiedzę w bardzo szybkim tempie. Ciekawe zdjęcia oraz grafiki pomagają w zapamiętywaniu i lepszym przyswajaniu materiału. Na końcu każdego rozdziału znajduje się powtórzenie, które ułatwia uporządkowanie poznanego już materiału. Jest to najlepsze rozwiązanie, aby szybko powtórzyć najważniejsze informacje przed sprawdzianem.

 

 

Ostatnie wpisy

lipiec 2022
P W Ś C P S N
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31